Rejestracja spółki w VAT w 2017 roku

Rejestracja spółki w VAT od nowego roku będzie znacznie trudniejsza niż dotychczas. Dla wielu podmiotów może okazać się wręcz niemożliwa. Planowana zmiana przepisów ma na celu zwiększenie weryfikacji podmiotów starających się o wpis do rejestru z uwagi na coraz częściej występujące przestępstwa podatkowe.

Kaucja rejestracyjna to jedna z całkowicie nowych zmian jakie zostaną wprowadzone. Wpłata kaucji będzie warunkiem dokonania rejestracji. Zapłacić ją będą musieli przedsiębiorcy, u których możliwe jest wystąpienie zaległości podatkowych. Ryzyko wystąpienia zaległości będzie badał naczelnik Urzędu Skarbowego na podstawie wielu czynników. Jej wysokość także będzie określał naczelnik US.
Nowe przepisy przewidują także możliwość odmowy wpisu przedsiębiorstwa do rejestru VAT, co oznacza, że dla niektórych przedsiębiorców pozyskanie VAT będzie niemożliwe.

Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją spółki, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci przejść przez cały proces rejestracji w szybkim czasie i bezproblemowo. Zapraszamy do kontaktu!