Rejestracja spółki z o.o. na odległość

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Zapewne zdecydowałoby się na nią jeszcze więcej osób gdyby nie jej uciążliwa rejestracja.

Jej samodzielne przeprowadzenie wymaga uzupełnienia wielu wniosków i formularzy, a następnie złożenia ich w poszczególnych urzędach. Formalności te wydłużają proces nawet do czterech tygodni. Niedogodności te można jednak pominąć i to zupełnie za darmo!

Od 2012 roku dostępna jest rejestracja spółki z o.o. na odległość. Umożliwia ją aplikacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Za jej pomocą przedsiębiorca wprowadza należyte informacje i to wszystko. Program kolejno samodzielnie generuje niezbędne wnioski i wysyła je do odpowiednich urzędów. Co jednak ważne swoje zgłoszenie przedsiębiorca musi potwierdzić kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź podpisem elektronicznym potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Jeżeli masz problem z samodzielnym przeprowadzeniem tego procesu zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania oraz wyjaśnią wszelkie niejasności.