Rejestracja spółki z o.o. online

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej. Rejestracja firmy w tej formie możliwa jest na dwa sposoby – tradycyjnie w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online możliwa jest od 1 stycznia 2012 roku na specjalnej platformie teleinformatycznej, która została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Założenie spółki z o.o. w ten sposób trwa maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online to idealny sposób na rozpoczęcie własnej działalności. Proces rejestracji spółki odbywa się bez udziału notariusza, dzięki czemu przyszły przedsiębiorca unika konieczności opłacania wysokich kosztów notarialnych. Wszystkie dokumenty, które są niezbędne do rejestracji firmy w tej formie generowane są automatycznie w systemie, po wprowadzeniu danych przez użytkownika.