Rejestracja spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowców

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Na podmiot ten decydują się przede wszyscy obcokrajowcy, gdyż mają prawo do jej założenia niezależnie od kraju swojego pochodzenia. Cel spółki również może być dowolny, oczywiście pod warunkiem że jest on zgodny z przepisami polskiego prawa.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się jednak z szeregiem dodatkowych atutów. Między innymi ograniczoną odpowiedzialnością wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę oraz niewielkim kapitałem zakładowym w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych.

Rejestracja spółki z o.o. może okazać się problematyczna przede wszystkim dla cudzoziemców. Proces ten wymaga dopełnienia ogromnej ilości formalności oraz odwiedzenia kilku urzędów. W przypadku obcokrajowców dodatkową niedogodnością może okazać się także słaba znajomość języka polskiego, który na terenie naszego państwa jest językiem urzędowym.

Pomoc w przeprowadzeniu rejestracji oferuje nasza firma. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie skontaktuj się z nami już dziś!