Rejestracja spółki z oo online

Jednym z dostępnych sposobów rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest skorzystanie z systemu teleinformatycznego, który udostępniony został przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wspólnicy spółki prowadzeni są cały czas przez system, który przechodzi do kolejnych etapów całego procesu rejestracyjnego.

W przypadku spółki z o.o., która należy do grona spółek kapitałowych konieczne jest sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. Jednak w sytuacji skorzystania z rejestracji online taki wymóg się nie pojawia. Umowa sporządzona jest za pomocą udostępnionego wzorca, wspólnicy zobowiązani są jedynie do podania poszczególnych informacji.

Rejestracja online spółki z o.o. jest rozwiązaniem, które ma uprościć zakładania nowych spółek przez podmioty gospodarcze. Jeśli jednak w dalszym ciągu przedsiębiorcy obawiają się, że popełnią jakieś błędy zawsze można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych podmiotów, które wykonają wszystkie niezbędne czynności.