Rejestracja spółki z oo z wykorzystaniem wzorca umowy

Rejestracji spółki dokonać można na dwa sposoby. Pierwszy z nich (tradycyjny) polega na przysłowiowym “chodzeniu” od urzędu do urzędu. Decydując się na wybór tej opcji, musimy mieć na uwadze fakt, że umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi być zawarta w formie aktu notarialnego.

Drugi sposób polega na zarejestrowaniu spółki w trybie S24 (elektronicznie). Wystarczy założyć konto na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w systemie eMS i kliknąć w zakładkę “rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z wykorzystaniem wzorca umowy”. Umowa nie musi być zawierana u notariuszy, ale przy jej sporządzaniu należy trzymać się ustalonego wzorca. Dodatkowym atutem korzystania s systemu S24, jest możliwość nie wpłacania od razu całej kwoty kapitału zakładowego (można to zrobić do 7 dni po rejestracji). Opłata związana z wpisem do Rejestru Przedsiębiorców jest niższa niż w przypadku rejestracji spółki w formie tradycyjnej.

Masz jakieś pytania? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i jeszcze dziś poznaj odpowiedzi.