Rejestracja spółki zdalnie

Niejedna osoba zastanawia się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Jedną z najczęściej wybieranych form prawnych firm w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółki z o.o. są popularne, gdyż ich prowadzenie jest bardzo korzystne. Istnieje możliwość ominięcia konieczności płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wspólnicy posiadają też ograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania.

Dobrym sposobem na założenie firmy w tej formie jest rejestracja zdalna. Taka opcja rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością możliwa jest od 2012 roku dzięki specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ten sposób spółka zostaje założona w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do sądu rejonowego. Jest to także znacznie tańsze rozwiązanie. Rejestracja spółki online odbywa się bez udziału notariusza, wszystkie niezbędne do rejestracji spółki z o.o. dokumenty generowane są na platformie internetowej.