Rynek sprzedaży spółek

Aktualnie na rynku nie brakuje firm, które oferują sprzedaż gotowych spółek. Podmioty te są przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej zaraz po ich nabyciu.
Oznacza to, że są zarejestrowane już we wszystkich niezbędnych instytucjach i urzędach, a więc posiadają obowiązkowe numery takie jak NIP, REGON, VAT, KRS.
Dodatkowo niejednokrotnie wyposażone są również w konto bankowe, niezbędne akta, a czasem nawet kapitał zakładowy. Zakup gotowej spółki niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby spędzić w poszczególnych urzędach. Dodatkowo gwarantuje, że podmiot został zarejestrowany poprawnie i zgodnie z polskim prawem. Ponadto istnieje możliwość nabycia spółki, która wcześniej prowadziła już działalność, łącznie z jej klientami oraz historią.

Opcja ta daje możliwość osiągnięcia sporych zysków w krótkim okresie czasu oraz zwiększa szanse na pozyskanie dotacji, kredytów leasingów i tak dalej. Niestety wiąże się także ze sporym ryzykiem związanym z decyzjami wcześniejszego właściciela.