Spółka bez notariusza

Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest łatwą decyzją. Obecnie jedną z najczęściej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Prowadzenie firmy w formie spółki z o.o. jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców. Największą jej zaletą jest ograniczona odpowiedzialność wspólników za jej zobowiązania oraz możliwość założenia jej przez Internet. Rejestracja spółki online odbywa się na specjalnej platformie udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zakładanie spółek w ten sposób odbywa się bez udziału notariusza co znacznie zmniejsza koszty rejestracji. Umowa spółki tworzona jest na podstawie wzoru dostępnego w systemie, dzięki czemu nie trzeba opłacać wysokich kosztów notarialnych.

Dużą zaletą rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet jest krótki czas oczekiwania. Spółka zostaje założona w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego przez przedsiębiorcę sądu rejonowego.