Spółka z o.o. czy działalność gospodarcza?

Prowadzenie przedsiębiorstwa jest bardzo trudną czynnością, stąd też lepiej prowadzić je wspólnie. Zrzeszenie się kilku przedsiębiorców w celu prowadzenia działalności gospodarczej umożliwiają spółki. Ale co zrobić, jeżeli osoby chcą samodzielnie prowadzić swój biznes? Mogłoby się wydawać, że jedynym rozwiązaniem jest jednoosobowa działalność gospodarcza, ale samodzielną działalność można również prowadzić w formie spółek kapitałowych.

Przed osobami decydującymi się na prowadzenie jednoosobowego przedsiębiorstwa pojawia się dylemat czy wybrać spółkę z o.o. czy przedsiębiorstwo prywatne. Decyzja ta jest trudna i najlepiej jak jest podejmowana po dobrym przemyśleniu oraz indywidualnie dla danej osoby. Obie formy mają bowiem zalety, jak i wady.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością umożliwia bezpieczne prowadzenie działalności, przy stosunkowo niskich kosztach. Natomiast założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest tańsze, ale przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem, za firmowe zobowiązania.

Decyzja nad wyborem odpowiedniej formy działalności gospodarczej jest trudna, a ma bardzo duże znaczenie. Z tego też powodu osoby stojące przed taką decyzja powinny zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnego doradztwa w dziedzinie zakładania przedsiębiorstw. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.