Spółka z o.o. czy jednoosobowa działalność

Wiele osób decydujących się na otworzenie własnej firmy zastanawia się czy lepiej będzie im poprowadzić ją w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czy może założyć jednoosobową działalność gospodarczą.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością daje przede wszystkim możliwość do prowadzenia dużej firmy. Jeżeli zatem planujemy spore inwestycje lepiej od razu zdecydować się na spółkę z o.o. niż w późniejszym czasie komplikować sobie życie przekształceniami.

Spółka z o.o. ma także wiele innych zalet między innymi wymaga niewielkiego kapitału zakładowego, założyć może ją każdy w dowolnym celu pod warunkiem, iż jest on prawnie dopuszczalny. Co więcej jej wspólnicy nie muszą obawiać się o własny majątek w przypadku zadłużenia danego podmiotu, gdyż wszelkie należności regulowane będą wyłącznie z majątku spółki.

Jednoosobowa działalność gospodarcza będzie idealnym narzędziem do prowadzenia niewielkiej firmy. Jej rejestracja jest szybka i w przeciwieństwie do spółki z o.o. całkowicie darmowa. Co więcej, w ramach tego podmiotu przedsiębiorca może samodzielnie poprowadzić swoją księgowość, co znacznie ogranicza firmowe wydatki.