Spółka z o.o. przez Internet

Od 2012 roku na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczona jest platforma rejestracyjna spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozwala ona na samodzielną rejestracje spółki z o.o. bez konieczności odwiedzania urzędów. Wystarczy jedynie uzupełnić swoje dane, a program następnie sam generuje niezbędne umowy i dokumenty.

Innowacja ta znacznie skróciła proces rejestracji danego podmiotu z niemalże miesiąca do zaledwie jednego dnia. Wpłynęła ona także znacząco na usprawnienie pracy urzędów, które do niedawna obciążone były ogromnymi kolejkami. Bardzo ważny jest fakt, iż skorzystanie z tej platformy nie wiążę się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Jest to zatem wariant idealny dla podmiotów, które nie mogą zdecydować się na nabycie gotowej spółki ze względów finansowych.

Pragnąc jednak całkowicie pominąć kwestie formalne i biurokrację, warto przeanalizować nabycie gotowej jednostki. Pozwala ono zredukować wszelkie niedogodności związane z samodzielną rejestracją i umożliwić natychmiastowe rozpoczęcie swoich działań na rynku.