Spółka z o.o. spółka komandytowa

Spółka z o.o. to obecnie najbardziej atrakcyjna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź bardzo łatwo znaleźć. Spółka z o.o. jest formą ograniczającą odpowiedzialność wspólników, a jednocześnie nie jest tak bardzo kosztowna w założeniu. Niestety nawet takie zalety spółki nie powodują, że jej prowadzenie jest łatwe i tanie. Problemem okazać się może podwójne opodatkowanie zysku spółki.

Jak uniknąć podwójnego opodatkowania w spółkach z o.o.? Sposobów jest kilka, lecz na ogół trzeba mieć w tym celu odpowiednie warunki np. Własny lokal, który podnajmuje się spółce. W większych firmach, gdzie metod tych nie da się zastosować, rozwiązaniem staje się założenie spółki z o.o. komandytowej. Spółka taka nie tylko pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania, ale zapewnia jednocześnie właścicielom firmy w pełni ograniczyć swoją odpowiedzialność.

Spółka z o.o. spółka komandytowa może ze sobą współdziałać w taki sposób, by spółka z o.o. zapewniała ograniczoną odpowiedzialność, a zysk trafiał do spółki komandytowej, zapobiegając podwójnemu opodatkowaniu.