Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością charakterystyka

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową działającą w oparciu o przepisy Kodeksu spółek handlowych. Spółka z o.o. jest popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Przedsiębiorcy często zakładają firmę w tej formie, gdyż jej prowadzenie jest bardzo korzystne. Forma ta najczęściej wybierana jest przez osoby, które zamierzają prowadzić duże przedsiębiorstwa.
 
Spółka z o.o. może zostać założona przez jedną lub więcej osób, nazywanych wspólnikami. Posiada ona osobowość prawną dlatego działa przez swoje organy, którymi są zarząd spółki, zgromadzenie wspólników oraz w określonych przypadkach obowiązkowym organem jest rada nadzorcza bądź komisja rewizyjna. Wspólnicy zobowiązani są do wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wartość wynosi 5.000 złotych.

Zastanawiasz się nad założeniem firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci ją zarejestrować. W swojej ofercie posiadamy także gotowe spółki z o.o. na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu.