Spółki z o.o. założone pod dotacje

Spółki z o.o. założone pod dotacje stanowią dla niektórych przedsiębiorców jedyną szansę na zyskanie możliwości starania się o dotację i w rezultacie uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Niestety w większości konkursów stawiany jest warunek posiadania przez podmiot, ubiegający się do dodaję, chociażby kilkumiesięcznego stażu. Jeśli tylko przedsiębiorca wcześniej założył swoją spółkę, nie ma najmniejszej przeszkody aby złożył wniosek. Jeśli jednak nabór już trwa, a przedsiębiorca dopiero decyduje się na rejestrację firmy, jego wniosek zostanie odrzucony ze względu na brak wymaganego stażu. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup gotowej spółki.

Spółki z o.o. założone pod dotacje są podmiotami, które uzyskały wpis do KRS kilka miesięcy wcześniej. Posiadają one idealnie czysta historię oraz staż, dzięki czemu wzbudzają zaufanie nie tylko potencjalnych kontrahentów, ale również instytucji finansowych. W znacznym stopniu zwiększają one więc szanse na przyznanie nam dotacji.