Sprzedam działającą spółkę

Rejestracja przedsiębiorstwa w Polsce to jedno z najtrudniejszych etapów jego zakładania. W związku z tą sytuacją coraz atrakcyjniejszym sposobem stają się możliwości takie jak: zlecenie rejestracji przedsiębiorstwa wyspecjalizowanym firmą lub zakup gotowej spółki.

Istniejące spółki przeznaczone na sprzedaż są to przedsiębiorstwa, które zostały już założone, a więc przeszły wszystkie etapy rejestracyjne i mają odpowiednie dokumenty do tego by móc prowadzić działalność. Jednak od momentu swojego powstania nie zajmowały się prowadzeniem żadnego rodzaju działalności gospodarczej, więc nie posiadają też żadnych zobowiązań. Nabywcy gotowych spółek nie muszą się martwić tą kwestią.

Korzyścią jaka płynie z możliwości zakupu działającej spółki jest znacznie szybszy czas rozpoczęcia działalności w biznesie. Procedura nabycia istniejącej spółki trwa krócej niż samodzielne zakładanie firmy. Dla osób zaczynających własny biznes możliwość zakupu firmy jest również dużą wygoda, gdyż nie trzeba się zajmować skomplikowanym i czasochłonnym procesem rejestracyjnym.