Sprzedam gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Sprzedaż gotowych podmiotów gospodarczych, a zwłaszcza spółek z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się olbrzymia popularnością. Przede wszystkim dlatego, że jest to najprostsza forma prowadzenia biznesu.Dodatkowo założyć może ją praktycznie każda jednostka z wyjątkiem innej spółki z o.o.

Odpowiedzialność wspólników wobec zobowiązań spółki jest ograniczona, a minimalny wkład zakładowy to jedynie pięć tysięcy złotych.

Decydując się na zakup gotowego podmiotu można dokonać wyboru spomiędzy dwóch wariantów, to jest kupić spółkę nową, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo, posiada czystą historię gospodarczą, czyli nigdy nie prowadziła, żadnych transakcji lub spółkę stażową, która została zarejestrowana kilka lat wstecz, bardzo często także prowadziła ona działalność na rynku. Mimo, iż jej zakup wiąże się ze zwiększonym ryzykiem to znacznie potęguje ona szanse podmiotu na pozyskanie dotacji, dofinansowań, kredytów i leasingów.
Dodatkowo wzbudza ona także większe zaufanie w oczach potencjalnych nabywców i pozwala na uzyskanie sporego zysku w krótkim okresie czasu.