Sprzedam spółkę z o.o. z 6 miesięcznym stażem

Kupię spółkę z 6 miesięcznym stażem – to postanowienie wielu osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Zakup spółki jest bowiem znacznie łatwiejszy niż samodzielna rejestracja czy nawet rejestracja spółki online. To jednak nie jest jedyna z zalet gotowej półrocznej spółki, przyciągająca tak wielu chętnych.

Spółki stażowe powstają w wyniku dużo wcześniejszej rejestracji, zyskują staż. Dają więc możliwość nabycia już gotowego przedsiębiorstwa, w pełni zarejestrowanego ze stażem. Tak korzystnych warunków rozpoczynania działalności gospodarczej nie mogą zaproponować inne spółki, niż gotowe spółki półroczne.

Jakie korzyści wynikają z zakupienia spółki z o.o. z 6 miesięcznym stażem?

Rozpoczęcie działalność ze stażem to już największa zaleta zakupienia takich spółek. Samodzielna rejestracja działalności nie daje szans na osiągnięcie stażu już na samym początku. Co jeszcze z tego wynika? Przedsiębiorstwa z stażem wypadają znacznie lepiej na tle nowopowstałych firm, jeżeli chodzi o pozyskiwanie dofinansowań czy kredytów. Korzyścią jest więc ułatwienie w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność.