Sprzedam spółkę z o.o. z rocznym stażem

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest docenianą przez przedsiębiorców formą prowadzenia działalności ze względu na ograniczoną odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki. Osoby zakładające spółkę z o.o. mają możliwość wniesienia stosunkowo niskiego minimalnego kapitału zakładowego w wysokości 5 000 złotych. Z jakiego względu jeszcze przedsiębiorcy decydują się na podjęcie działalności w formie spółki z o.o.? Mają oni możliwość dość swobodnego kształtowania zapisów umowy spółki, np. decyzji o sprzedaży udziałów w spółce. Spółki mogą być zakładane nie tylko przez polskich obywateli, ale również przez cudzoziemców, którzy mogą prowadzić działalność na terenie Polski, choć wcale nie muszą tu mieszkać.

Decydując się na zakup spółki z o.o., przedsiębiorcy rozważają różne możliwości, np. jeśli zależy im na czystej spółce, wybiorą pomiędzy spółką nową lub stażową.

Czyste spółki charakteryzuje brak historii gospodarczej, a co za tym idzie brak zobowiązań i długów w spółce. Nową i stażową spółkę różni – jak sama nazwa wskazuje – staż, którego posiadanie przynosi wiele korzyści. Kupując spółkę z rocznym stażem przedsiębiorcy szybko zobaczą możliwości, np. w uzyskaniu kredytu, skorzystaniu z leasingu lub ubieganiu się o dotację. Innymi słowy roczny staż spółki pozwoli na uzyskanie wsparcia finansowego.