Sprzedam spółkę Zielona Góra

Założenie firmy to długotrwały i trudny proces, przez który przejść musi przedsiębiorca. Spisanie umowy spółki w postaci aktu notarialnego, wysłanie wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego czy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a przy tym długi czas oczekiwania to tylko niektóre kwestie zniechęcające do tej procedury przedsiębiorców.

Na rynku pojawiły się firmy świadczące usługę w postaci sprzedaży gotowych podmiotów gospodarczych. Zakup biznesu, który posiada już wszystkie niezbędne numery np. NIP czy REGON, nie ma historii działalności ani zadłużeń czy związania umową jest znacznym ułatwieniem dla przyszłego właściciela przedsiębiorstwa.

Klient przede wszystkim oszczędza czas, nie musi sporządzać umowy spółki i przechodzić cały proces rejestracji, ponieważ jak sama nazwa mówi – spółka jest już “gotowa”. Ponadto, firmy proponują zakup podmiotu posiadającego staż w postaci kilku miesięcy, a nawet lat umożliwiający otrzymanie dotacji czy kredytu.

Czy nie warto więc podjąć się zakupu gotowego podmiotu gospodarczego, uniknąć niepotrzebnych kosztów i tracić czas związany z rejestracją, a w zamian otrzymać od momentu zakupu biznes zdolny do wykonywania pierwszych działań?