Sprzedaż gotowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Coraz większą popularnością cieszy się sprzedaż spółek, a tym głównie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzieje się tak ponieważ, procedury rejestracyjne większości spółek w Polsce są czasochłonne i skomplikowane.

Sprzedaż spółek z ograniczoną odpowiedzialnością polega na sprzedaży 100% udziałów w spółce oraz zmianie danych w KRS. Po tych procesach przedsiębiorstwo ma nowego właściciela. Rozwiązanie to jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Zaoszczędzony czas na rejestracji przedsiębiorstwa można wykorzystać znacznie efektywniej. Wygodą przy nabyciu spółki z o.o. jest brak obowiązku samodzielnej rejestracji. Nie trzeba martwić się wypełnianiem dokumentów, ani wizytami w urzędach.

Na sprzedaż najczęściej wystawiane są spółki z o.o., ale nie tylko. Spółki z o.o są jedną z najdogodniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Umożliwiają prowadzenie większości rodzajów działalności gospodarczej. Zmniejszają ryzyko prowadzenia działalności poprzez ograniczenie odpowiedzialności majątkowej wspólników. Niski wymagany kapitał zakładowy wpływa na koszty co jest kolejnym atutem tej spółki.