Sprzedaż istniejącej spółki z o.o.

Procedury rejestracyjne w Polsce nie należą do najszybszych i najłatwiejszych. Decydując się na podjęcie własnej działalności gospodarczej warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami niż samodzielna rejestracja firmy. Może nim być możliwość zakupu istniejącej już spółki np. z ograniczoną odpowiedzialnością.

Sprzedaż istniejącej spółki z o.o. polega na tym że, nabywca tej spółki zakupuje wszystkie udziały przedsiębiorstwa, a następnie dokonuje się zmian danych nabytej spółki na dane nowego właściciela bądź właścicieli.

Istniejąca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada wszelkie dokumenty uprawniające ją do prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki temu, że przeszła już proces rejestracji. Z racji tego, że nie prowadziła działalności gospodarczej od momentu powstania, nie posiada żadnych zobowiązań, którymi musiałby się martwić przyszły właściciel.

Decyzja o zakupie istniejącej spółki z o.o. jest niezwykle korzystna również wtedy, gdy chce się szybko rozpocząć działalność gospodarczą, gdyż czas w jaki się ją nabywa jest dużo krótszy niż ten jaki trzeba przeznaczyć na założenie spółki z o.o. w własnym zakresie.