Sprzedaż spółek cudzoziemcowi

Najczęściej wybieranym i najbardziej korzystnym dla cudzoziemców sposobem rozpoczęcia prowadzenia swojej działalności w Polsce jest zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie występują żadne przeciwwskazania, aby osoba nie będąca obywatelem polskim została jedynym udziałowcem, a nawet prezesem spółki. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla osób, którym zależy na czasie i prowadzenie swojej działalności chcą rozpocząć szybko. Dodatkowym atutem nabycia udziałów spółki z o.o. jest ułatwienie w pozyskaniu karty stałego pobytu.

Podejmując decyzję o zakupie spółki należy zwrócić uwagę, na to czy jest ona podmiotem „czystym” – nie posiada zadłużeń. Zakupu gotowej spółki warto dokonać w firmie specjalizującej się tego typu transakcjami. W ten sposób można uniknąć wielu, często skomplikowanych formalności, którymi w tym przypadku zajmą się specjaliści.

Zachęcamy do współpracy z nasza firmą, gdyż od wielu lat zajmujemy się sprzedażą gotowych spółek, dlatego mamy ogromne doświadczenie w tym zakresie.