Sprzedaż spółek z o.o. lubelskie

Coraz popularniejszą możliwością, z której korzystają przedsiębiorcy jest zakup podmiotu gospodarczego. Decyzja jest z pewnością dobrym posunięciem dla osób, które nie chcą przechodzić procesu rejestracji i wypełniać niezbędnej dokumentacji.

Zaletą tej usługi jest duża oszczędność czasu – procedura w przypadku kupna przedsiębiorstwa trwa nie więcej niż 2 dni, a w przypadku samodzielnego uzyskania wpisu i sporządzania umowy w formie aktu notarialnego może się wydłużyć do nawet tygodnia, w zależności w jakie dni pracuje urząd i czy wnioskodawca nie popełni błędów w formularzach z powodu braku znajomości przepisów.

Kwestią, która również przekonuje do siebie nabywców jest możliwość zakupu jednostki gospodarczej posiadającej określony staż, koncesje i zezwolenia. Odpowiedni czas trwania może ułatwić uzyskanie dotacji lub wzięciu udziału w przetargach, a pozwolenia i licencję mogą być korzystne podczas wykonywania usług lub sprzedaży danego rodzaju towaru.

Gotowe spółki ponadto wyposażone są w NIP i REGON, zgłoszenie do VAT, wpis do KRS oraz opłacony minimalny kapitał zakładowy. W dniu zakupu przedsiębiorca może rozpocząć pierwsze działania na rynku – zawierać umowy i wystawiać faktury.