Tryb rejestracji spółki z oo

Zakładanie własnej działalności gospodarczej staje się coraz atrakcyjniejsze. Zaczynając jej prowadzenie warto zdecydować się na dobrą formę działalności. Jest nią np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Można w tej formie prowadzić wiele rodzajów działalności. Dodatkowo umożliwia ograniczenie odpowiedzialności wspólników do wysokości posiadanych udziałów, co znacznie obniża ryzyko prowadzenia biznesu.

Chodź spółka ma wiele zalet, to jej wadę może stanowić dość czasochłonny i trudniejszy proces rejestracji. Zanim się go jeszcze dokona należy sporządzić umowę spółki, która będzie zawierać najważniejsze dane dotyczące firmy. Wymagane jest by miała formę aktu notarialnego.

Właściwe sporządzenie umowy i zebranie kapitału początkowego umożliwia dopiero rejestrację spółki. Dokonuje się jej przez złożenie wniosku o wpis oraz dołączenie załączników którymi są odpis z aktu notarialnego, dokument informujący o powołaniu zarządu, zebraniu kapitału początkowego oraz uiszczeniu opłat sądowych. Zakończenie rejestracji w KRS powoduje, że spółka otrzymuje osobowość prawną i będzie mogła legalnie prowadzić działalność.