Umowa spółki a rejestracja online

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna oraz spółka komandytowa to podmioty gospodarcze, które od kilku lat można zarejestrować online. Wystarczy do tego platforma rejestracyjna dostępna na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Za jej pomocą potencjalny przedsiębiorca uzupełnia formularz rejestracyjny właściwym danymi. Program sam generuje wymagane dokumenty i po ich zatwierdzeniu wysyła do KRS.

E-rejestracja to ogromne udogodnienie, ponieważ pozwala skrócić czas rejestracji z kilku tygodni do zaledwie jednej doby.

Zakładając spółkę przez Internet jej umowa sporządzana jest na podstawie wzorca, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi korzystać z usług notariusza. Wiąże się to jednak z ogromną niedogodnością, jaką jest brak możliwości wprowadzenia do umowy spółki szczegółowych postanowień, które są niezwykle ważne zwłaszcza jeżeli pomiędzy wspólnikami dojdzie do nieporozumień.

Nasza firma oferuje usługi rejestracyjne dla spółek. Przeprowadzamy rejestrację tradycyjnie bądź pomagamy dopełnić jej online. Zachęcamy do kontaktu, podczas którego przedstawimy szczegóły.