Utworzenie spółki z o.o komandytowej

Sposobów na ominięcie płacenia wysokich podatków jest wiele. Także wiele spółek zobowiązanych jest do płacenia podwójnego podatku – PIT i CIT jednocześnie. Sposobem na rozwiązanie tego niekorzystnego zjawiska czyli zmniejszenia podatków, jest utworzenie spółki z o.o. komandytowej.

W większości to właśnie spółki z o.o. są zobowiązane po płacenia podwójnego opodatkowania. Spółki takie jako osoby prawne, muszą odprowadzać podatek dochodowy CIT. Natomiast ich właściciele otrzymujący dochody z zysku spółki, pomniejszonego o CIT, muszą jeszcze raz go opodatkować, tylko tym razem podatkiem PIT.

Taka sytuacja nie podoba się wielu przedsiębiorcom, lecz utworzenie spółki z o.o. umożliwia bezpieczniejsze prowadzenie działalności gospodarczej. Dlatego jednym z rozwiązań, które umożliwi bezpieczne prowadzenie interesów, a jednocześnie ominięcie podwójnego opodatkowania, jest utworzenie spółki z o.o. komandytowej. Niestety spółka ta nie jest tworzona tak jak inne spółki handlowe. Jej rejestrację warto powierzyć specjalistom, najlepiej z naszego biura.