Zakładanie działalności gospodarczej

Jeżeli podobnie jak większość ludzi marzysz o prowadzeniu własnej firmy, pewnie zastanawiasz się jakie kroki trzeba podjąć. W poniższym artykule przedstawione zostaną czynności niezbędne w celu rejestracji spółki i rozpoczęcia aktywnej działalności.

Po pierwsze należy sporządzić umowę spółki, a następnie ją podpisać. W przypadku spółki komandytowej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością umowa ta musi mieć charakter aktu notarialnego.

Następnie trzeba wypełnić wniosek i formularze KRS, by zarejestrować działalność w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niezbędne jest również zgłoszenie nowo powstałej działalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym i Urzędzie Statystycznym.

Zakładanie działalności gospodarczej może wydawać się trudnym przedsięwzięciem, ale doświadczonym specjalistom nie sprawia najmniejszego problemu, dlatego warto skorzystać z pomocy jaką oferują i nie martwić się, że dokumentacja jest źle wypełniona i proces rejestracji się wydłuży. Skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w realizacji marzeń i umożliwimy jak najszybsze zarabianie własnych pieniędzy.