Zakładanie sp z oo krok po kroku

Prowadzenie własnego biznesu to z całą pewnością nie łatwe zadanie. Wymaga ono bowiem od przedsiębiorcy poświęcenia dużej ilości wolnego czasu, zaangażowania i dużo skupienia.

Jednak by mówić o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, trzeba je najpierw założyć. Proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w opinii wielu osób jest skomplikowany i czasochłonny. Owszem jest to prawda, ale dzieje się tak tylko w przypadku niepoprawnie wypełnionej lub niekompletnie złożonej dokumentacji, co prowadzi do automatycznego wydłużenia się całego procesu.

Pierwszym krokiem w kwestii zakładania spółki z o.o. jest sporządzenie i podpisanie umowy, która obligatoryjnie musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie pomiotu do Krajowego Rejestru Sądowego. W tym celu należy złożyć prawidłowo wypełniony wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami. Spółka, by w pełni legalnie działać na rynku musi posiadać numery takie jak między innymi NIP i REGON. Jednostka gospodarcza wymaga zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Statystycznym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

W przypadku nie posiadania odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia w zakładaniu firmy, lepiej zlecić to zadania fachowcom. Wybierając ich usługi, zyskają Państwo pewność, że wszelka dokumentacja i różnego rodzaju wnioski będą prawidłowo wypełnione, dzięki czemu proces rejestracji przebiegnie niezwykle szybko.