Zakładanie spółek na odległość

Wiele osób marzy o własnej działalności gospodarczej, jednak przeraża ich długa i problematyczna rejestracja spółki. Nic dziwnego, liczne formalności, które należy dopełnić sprawiają, że w wielu przypadkach zająć może to nawet kilka tygodni. Na szczęście niedogodności te można niemal całkowicie pominąć. Jak? Gwarantuje to rejestracja spółek na odległość.
Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępna jest platforma rejestracyjna, za pomocą której można zarejestrować niektóre spółki. Bardzo istotne jest, że e-rejestracji podlegają wyłącznie spółka jawna, komandytowa i z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozostałe podmioty muszą przejść ewidencje w sposób tradycyjny.

Zakładając spółkę online przedsiębiorca uzupełnia formularz zgłoszeniowy odpowiednimi danymi i opieczętowuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź podpisem elektronicznym potwierdzonym przez profil zaufany ePUAP. Program samodzielnie generuje niezbędne wnioski i wysyła je do odpowiednich urzędów. Rejestracja za pomocą Internetu nie przekracza jednej doby.