Zakładanie spółek przez obcokrajowca

Możliwości, jakie niesie ze sobą fakt, iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej powoduje, że coraz więcej obcokrajowców decyduje się tu na złożenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Poza spółką z o.o. inne formy działalności jakie mogą być prowadzone przez obcokrajowców to spółka: akcyjna, komandytowa, komandytowo-akcyjna. Jednak to spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością cieszą się największym powodzeniem, głównie ze względu na swoje zalety.

Istnieje kilka możliwości założenia spółki z o.o – jedną z nich jest rejestracja tradycyjna. Umowa spółki zawierana jest w formie aktu notarialnego. Ponadto zgodnie z przepisami spółka musi zostać założona u polskiego notariusza. Jeżeli osoba, która chciałaby założyć spółkę nie może pojawić się osobiście, może ustanowić swojego pełnomocnika.

Inną możliwością jest skorzystanie z elektronicznej rejestracji i załatwienie wszystkich spraw zdanie. Z tego rozwiązania korzysta większość przedsiębiorców zakładających spółkę, gdyż bardzo szybko i niskim kosztem mogą założyć swoją firmę.

Bez względu na to, na którą drogę zdecyduje się obcokrajowiec, powinien on skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w tej dziedzinie.