Zakładanie spółek z o.o. przez obcokrajowców

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo pożądana forma prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski. Na zainteresowanie tym podmiotem wpłynęło przede wszystkim obniżenie kapitału zakładowego z 50 000 złotych do 5 000 złotych. Podmiot ten ma jednak wiele innych zalet. Między innymi do jego założenia uprawnieni są wszyscy niezależnie od kraju swojego pochodzenia, a także fakt, że jej wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością szczególnie w przypadku obcokrajowców może okazać się niezmiernie problematyczna. Wiąże się ona bowiem z koniecznością poświęcenia temu zabiegowi ogromnej ilości formalności w poszczególnych urzędach. Językiem urzędowym na terenie naszego państwa jest język polski toteż brak jego znajomości może doprowadzić do poważnych komplikacji.

Idealnym rozwiązaniem dla obcokrajowców będzie zakup gotowej spółki. Tym sposobem w przeciągu jednej doby staną się właścicielami spółki w pełni przygotowanej do rozpoczęcia działalności gospodarczej. W sprzedaży gotowych spółek trudni się nasza firma. Jeśli jesteś zainteresowany zachęcamy zatem do kontaktu.