Zakładanie spółki z oo przez Internet

Jedną z formą, która funkcjonuje w Polsce od 2012 roku jest rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za pomocą Internetu. Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z tej formy, jednakże, po przyjrzeniu się bliżej, zauważyć można kilka wad. Jedną z nich jest na przykład konieczność posiadania przez wszystkich wspólników elektronicznego podpisu oraz konta w serwisie rejestracyjnym, który udostępniony został przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przy użyciu Internetu wyklucza także możliwość korzystania z ułatwienia jakie funkcjonuje w tradycyjnej rejestracji, czyli jednego okienka. W takim przypadku przedsiębiorcy zobowiązani są do dostarczenia wszystkich dokumentów do odpowiednich urzędów, m.in. do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), Urzędu Skarbowego (US) oraz Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Jednakże dużą zaletą jest przejście wszystkich etapów w czasie 24 h. Jeżeli chcesz otworzyć firmę i zależy Ci na czasie, to zgłoś się do nas. Chętnie udzielimy Ci kompleksowej pomocy w rejestracji spółki z oo.