Zakładanie spółki

W Polsce większość osób postanawiających założyć firmę decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpływa na to przede wszystkim bardzo korzystna charakterystyka danego podmiotu, a konkretnie dysponowanie osobowością prawną, ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, a także fakt że do założenia danej jednostki wystarczy jedynie 5 tysięcy złotych. Co więcej prawo do tego ma niemal każdy za wyjątkiem innej jednoosobowej spółki z o.o..

Samodzielne zarejestrowanie spółki w poszczególnych urzędach niestety jest długie i skomplikowane. Wiąże się z koniecznością uzupełnienia wielu wniosków i formularzy i złożeniem ich do poszczególnych urzędów. Przez trudności te założenie spółki zajmuje kilka tygodni, a czasem nawet pare miesięcy.

Idealnym sposobem na ominięcie tych niedogodności jest zakup gotowej spółki. Jest to jednostka, która przeszła już pełną rejestrację w związku z czym jest gotowa by natychmiast poprowadzić pod sobą działalność. Kupno spółki zajmuje zaledwie jedną dobę i ogranicza obowiązki właściciela do podpisania umowy w obecności notariusza.