Zakup czystej spółki kapitałowej

Rejestracja spółki wymaga od przedsiębiorcy zaangażowania, poświęcenia dużej ilości czasu, rzetelnie wypełnianej dokumentacji oraz orientacji w obowiązujących przepisach. Bez wątpienia rejestracja spółki nie należy do łatwych zadań, jest to skomplikowany i złożony proces. Na szczęście znacznym udogodnieniem jest możliwość oferowana przez wiele podmiotów na rynku. Mowa tutaj o zakupie czystej spółki kapitałowej.

Do grona spółek kapitałowych zaliczamy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjne. Spółki te charakteryzuje odrębny majątek spółki (“kapitał zakładowy”), którym odpowiada ona za swoje zobowiązania. Wysokość kapitału zakładowego na chwilę obecną wynosi minimum 5 000 zł (spółka z o.o.) oraz 100 000 zł (spółka akcyjna).

Gotowa spółka jest w pełni ukształtowaną jednostką gospodarczą, a więc posiadającą kompletną dokumentację i wszelkie niezbędne numery (NIP, REGON). Dzięki temu może ona praktycznie od razu rozpocząć prowadzenie aktywnej działalności rynkowej.

Zakup czystej spółki kapitałowej, to zakup spółki nie posiadającej historii gospodarczej i wolnej od wszelkich zobowiązań. Warto skorzystać z oferty zakupu gotowych podmiotów.