Zakup spółki rocznej

Wiele osób ma spore problemy z zarejestrowaniem własnej działalności, gdyż większość z procedur rejestracyjnych jest trudna i skomplikowana. Trzeba także wspomnieć, że samodzielna rejestracja spółki to znacznie dłuższy czas oczekiwania na zakończenie tych procedur. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? Oczywiście, że istnieje i jest nim zakup spółki rocznej.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup spółki rocznej?

Ponieważ samodzielna rejestracja spółki jest trudna i skomplikowana, zakup spółki rocznej idealnie niweluje te trudności. Nie trzeba bowiem samodzielnie rejestrować gotowej spółki, bo wystarczy tylko ją zakupić. Dodatkowo oszczędza się sporo czasu, bo w przeciwieństwie do samodzielnej rejestracji, zakup spółki rocznej zajmuje tylko kilka dni. To jednak nie wszystkie argumenty przemawiające za wyborem spółki rocznej.

Spółka roczna została zarejestrowana dużo wcześniej, dlatego posiada staż. Bywa ona bardzo przydatny, gdy firma ubiega się o kredyt lub dofinansowanie. Poprawia także jej wizerunek, a poprzez to może ona być bardziej wiarygodna dla swoich Klientów i kontrahentów.