Założenie sp. partnerskiej

Założenie spółki partnerskiej jest chyba najlepszym wyjściem dla wykonujących wolne zawody, w ramach prowadzonej przez siebie działalności. Chociaż osoby te mogą skorzystać z innych form prowadzenia działalności, takich jak spółka z o.o. czy spółka cywilna, to właśnie spółka partnerska wydaje się najlepszą formą. W końcu udostępnienie takiej formy spółki miało służyć takim osobom.

Założenie spółki partnerskiej jest dobrym wyborem również dlatego, że jej rejestracja i prowadzenie jest stosunkowo łatwe. W przypadku sporządzania umowy spółki nie wymaga się formy aktu notarialnego umowy, ani zgromadzenia określonej wielkości kapitału. To przekłada się również na znacznie mniejsze koszty utworzenia takiej spółki.

Być może spółki partnerskiej nie można zarejestrować online, jednak formalności związane z jej powstanie nie są bardzo skomplikowane. Wystarczy tylko zadbać o poprawność i kompletność wniosków rejestracyjnych, a czas założenie tej spółki nie powinien się przedłużyć. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów, jeżeli samemu nie ma się doświadczenia i koniecznej wiedzy w zakresie zakładania spółek.