Założenie spółki jawnej s24

Założenie własnej działalności gospodarczej jest planem wielu osób. Gdy jednak podejmuje się decyzję o założeniu swojej firmy, na drodze pojawia się wiele problemów i trudnych decyzji. Jednym z nich jest wybór formy prawnej.

Większość nowopowstających firm prowadzi działalność na niewielka skale. i nie potrzebuje formy prawnej spółek kapitałowych. Bardzo dobra dla takich spółek jest forma spółki jawnej. Jest prosta w prowadzeniu, koszty jej założenia się są wysokie, a wspólnicy odpowiadają za zobowiązania solidarnie. Chociaż spółka jawna to dobra forma do prowadzenia działalności gospodarczej, jej założenie może sprawić trochę trudności.

Z myślą o przedsiębiorcach zakładających spółki jawne powstał system, umożliwiający rejestrację spółki jawnej elektronicznie. Założenie spółki jawnej s24 wymaga tylko rejestracji w systemie, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Następnie sporządza się w nim całą dokumentację rejestracyjną i za jego pośrednictwem przesyła do KRS. Założenie spółki jawnej s24 trwa znacznie krócej, gdyż rozpatrzenie wniosków wysłanych przez system trwa do 24 godzin.