Założenie spółki w eKRS

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie S24 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Umowa jako dokument sporządzana zostaje z wykorzystaniem wzorca umowy, ale bez formy aktu notarialnego i bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na przykład taksy notarialnej.

Aby założenie spółki w eKRS było możliwe i legalne niezbędne jest wejście na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zarejestrowanie się. Następnie przy użyciu gotowego wzorca formularza wypełnia się dokument danymi takimi, jak nazwa oraz siedziba spółki, lista wspólników, przedmiot działalności oraz określony kapitał zakładowy. Na samym końcu każdy z wspólników przedsiębiorstwa zobowiązany zostanie do podpisania elektronicznym podpisem dokumentu w trybie S24.

Sama procedura zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet nie jest skomplikowana. W odróżnieniu od tradycyjnej formy to także możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu oraz optymalizacji kosztów. Przedsiębiorcy mają przede wszystkim możliwość przesłania wniosków bez wychodzenia z domu oraz wizyt u notariusza, a wniosek elektroniczny znacznie usprawnił pracę urzędów. Jeżeli jednak właściciel chce całkowicie zrezygnować z formalności i stresu, to polecanym rozwiązaniem jest zakup gotowej spółki.