Założenie spółki z o.o. krok po kroku

W dzisiejszych czasach na rynku istnieje bardzo wiele możliwości i rodzai prowadzenia działalności gospodarczej. Zdecydowanie najchętniej wybieraną jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlaczego? Głównie ze względu na ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki (odpowiedzialność jest równa tylko do ustalone j sumy).

Bez wątpienia by założyć spółkę z o.o. trzeba najpierw zawrzeć umowę. W przypadku akurat tej spółki, wymogiem jest, aby umowa zawarta była w formie aktu notarialnego, gdyż jest to i będzie najważniejszy dokument w firmie. Umowa reguluje struktury działania i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jeżeli chcemy, by nasza działalność prowadzona była w legalny i prawidłowy sposób, to musi zadbać o numery NIP, REGON i KRS. W tym celu należy złożyć odpowiednio wypełnione wnioski i załączniki.

Kolejnym krokiem dotyczącym zakładania spółki z o.o. jest konieczność zgłoszenia jej w urzędach takich jak:

  • Urząd Skarbowy,
  • Urząd Statystyczny,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dodatkowo za ogłoszenie spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zapłacić trzeba 500 zl. Jak widać zakładani spółki nie należy do prostych zadań, dlatego warto skorzystać z pomocy oferowanej przez różnego rodzaju biura. Dzięki fachowcom posiadającym niezbędne doświadczenie, będziemy mieli pewność, że proces rejestracji spółki przebiegnie sprawnie i bez żadnych komplikacji. Zachęcamy do kontaktu z nami i poznania szczegółów oferty.