Zasady rejestracji spółki z o.o.

Zasady rejestracji spółek handlowych w KRS oraz urzędach uległy zmianie od 1 grudnia 2014 roku.

Na czym polegają wprowadzone zmiany?
W momencie składania wniosku o wpis do KRS (wersja papierowa), nie trzeba dołączać już do niego zgłoszeń/wniosków dla Urzędu Skarbowego, Statystycznego, czy ZUS. Dzięki wprowadzonym zmianom, to sąd rejestrowy przekaże odpowiednim urzędom dane nowo powstałej spółki drogą elektroniczną.

Dane spółki wpisane do KRS to jej dane podstawowe. Przekazywane są one bezpośrednio z KRS do systemów CRP KEP oraz rejestru REGON. Należy pamiętać, że nowa spółka ma 21 dni (od momentu wpisu do KRS) na zgłoszenie identyfikacyjne/aktualizacyjne w zakresie danych uzupełniających na druku NIP-8. Złożenie następuje w Urzędzie Skarbowym.

Podczas procesu rejestracji spółki z o.o. warto skorzystać z pomocy fachowo zajmujących się tym osób/firm. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszelkie podjęte kroki, na każdym etapie rejestracji będą realizowane w profesjonalny i prawidłowy sposób.

Chcesz zarejestrować spółkę i potrzebujesz pomocy lub chcesz uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas i zapoznaj się ze szczegółami, które przedstawią Ci nasi eksperci.