Zdalne zakładanie spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to podmiot notorycznie wybierany przez początkujących przedsiębiorców w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Jej popularność wynika z kilku czynników. Pierwszym z nich jest ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Oznacza to, iż w momencie, gdy spółka popadnie w poważne kłopoty finansowe bądź zacznie generować straty, wspólnicy nie muszą obawiać się o własny majątek, gdyż wszelkie zobowiązania z tego tytułu będą regulowane wyłącznie z posiadłości spółki.

Spółka z o.o. w przeciwieństwie do innych podmiotów gospodarczych może być otworzona przez niemal każdego, za wyjątkiem innej jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dodatkowo wymaga ona stosunkowo niewielkiego kapitału zakładowego, w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych.

Jednym z głównym atutów tego podmiotu jest jednak możliwość pominięcia skomplikowanej procedury rejestracyjnej. Wszelkie formalności można bowiem dopełnić za pomocą platformy rejestracyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.