Zdalne zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najczęściej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej. Pomimo uciążliwej rejestracji spółki z o.o., niejeden przedsiębiorca decyduje się na prowadzenie firmy właśnie w tej formie, ze względu na liczne zalety jakie posiada. Od 2012 roku istnieje możliwość zdalnego zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Wprowadzenie tej opcji jest dużym ułatwieniem szczególnie dla osób, które w szybkim czasie chcą rozpocząć własny biznes.

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet możliwa jest na platformie udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Umowa spółki nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego, co pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty, która w przypadku tradycyjnej rejestracji musiałaby zostać wykorzystana na pokrycie kosztów notarialnych. Do podpisania umowy wystarczy zwykły e-podpis, chociaż planowane są zmiany w tym zakresie.

Planujesz założyć spółkę z o.o. i potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z naszej oferty – rejestrujemy spółki dla przedsiębiorców z całej Polski.