Zdalne zakładanie spółki

Wiele osób, pragnących założyć własną działalność gospodarczą szybko się zniechęca, dowiadując się jak długi i skomplikowany proces rejestracyjny muszą przejść. Tradycyjna rejestracja spółek w rzeczywistości jest czasochłonna i dosyć uciążliwa, jednakże istnieje prosty sposób obejścia tych niedogodności.

W ciągu kilku ostatnich lat wprowadzony został szereg zmian, który umożliwia zdalne rejestrowanie spółek. Proces możliwy jest dzięki platformie ePUAP zamieszczonej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Od tego czasu wystarczy jedynie uzupełnić wnioski właściwymi danymi, a następnie program samodzielnie generuje odpowiednie dokumenty, które kolejno są wysyłane do należytych instytucji.

Elektroniczna rejestracja trwa zaledwie jedną dobę. Po tym czasie przedsiębiorca może cieszyć się jednostką w pełni przygotowaną do poprowadzenia pod sobą firmy. Dodatkowym atutem zdalnej rejestracji jest możliwość zredukowania taksy notarialnej. Jako iż program samodzielnie generuje umowę w formie aktu notarialnego założyciel nie musi zatrudniać notariusza.