Zmiany w KSH w 2017

W 2017 roku przedsiębiorców czekają zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych. Projekty zmian ustaw jak na razie są na etapie rządowych prac legislacyjnych. Zmiany w KSH dotyczą m.in. rejestracji spółek online oraz Krajowego Rejestru Sądowego.

Do tej pory, aby zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet wymagany był zwykły e-podpis. Już w niedługim czasie może się to zmienić. Planowane jest zastąpienie zwykłego e-podpisu kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem ePUAP. Takie zmiany spowodowane są występującymi coraz częściej przypadkami wykorzystywania przez osoby nieuprawnione danych osobowych innych osób w celu założenia spółki.

Zmiany czekają także KRS, a dokładniej rejestr przedsiębiorców, w którym po wprowadzeniu planowanych zmian obieg dokumentów odbywałby się jedynie elektronicznie.

Zachęcamy do rejestracji spółek jeszcze przed wprowadzeniem planowanych zmian. Oferujemy kompleksową pomoc przy założeniu spółki. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby.