Zmiany w S24

Procedura rejestracji spółek przeszła ogromną zmianę w 2012 roku. To właśnie wtedy polscy przedsiębiorcy zyskali możliwość zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Z czasem możliwa stała się również rejestracja online spółek jawnych i komandytowych.

Większość zdefraudowała się korzystać z tej opcji, ponieważ zwolniła ona ich z obowiązku sporządzania umowy w formie aktu notarialnego, konieczności uiszczenia opłaty notarialnej oraz sporządzania i składania wniosków w urzędach i Krajowym Rejestrze Sądowym. Procedura rejestracji spółki w S24 stale jest modyfikowana i udoskonalana. Stale trwają zmiany mające na celu poprawienie wszelkich niedopracowanych aspektów systemu.

Aktualnie trwa opiniowanie i legislacja projektu zmian dotyczących zaostrzenia przepisów dotyczących e-podpisu niezbędnego do zakładania firmy przez Internet. Już wkrótce nie będzie ona możliwa za pomocą zwykłego e-podpisu, przedsiębiorcy będą musieli posługiwać się podpisem ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym, co zwiększy bezpieczeństwo, ale również formalności.

Zachęcamy więc do bezpiecznej rejestracji spółki przez Internet z pomocą naszej firmy, przed zaostrzeniem przepisów.