Zmiany w zakładaniu spółek w 2017

Na rok 2017 planowane są zmiany w zakładaniu spółek m.in w rejestracji spółek w rejestrze VAT. Przedsiębiorców czekają nowe zaostrzone przepisy. Będą one miały na celu lepszą weryfikację podmiotów, które chciałyby uzyskać wpis do rejestru.

Początkowo planowane było wprowadzenie kaucji rejestracyjnej. Jej opłata miałaby być warunkiem rejestracji podmiotu jako podatnika VAT. Zmuszone do wpłaty kaucji miały być podmioty, co do których istnieje ryzyko powstania zaległości podatkowych. Nie wiadomo jednak czy taka zmiana zostanie wprowadzona. Drugą ze zmian miałaby być możliwość odmowy rejestracji spółki w rejestrze VAT.

Zmiany dotyczące rejestru VAT są potrzebne z uwagi na coraz częściej występujące oszustwa podatkowe. Potrzebujesz pomocy w rejestracji spółki? Skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalną pomoc w założeniu działalności gospodarczej. Pomagamy już na etapie tworzenia umowy spółki, dobierzemy PKD odpowiednie do profilu działalności oraz zarejestrujemy spółkę we wszystkich niezbędnych instytucjach finansowych. Pomożemy Ci uzyskać VAT dla Twojej firmy.